Pika Pika Katı Şampuan: Doğal, Vegan, Zehirsiz

Son yıllarda şampuanların içinde yer alan toksik kimyasallardan haberdar oldukça ve bunların hem insan hem de çevre üzerindeki etkilerini öğrendikçe doğal, zehirsiz kozmetik ürünlere yöneldik. Saç bakımında sabunların yarattığı katılık hissinden hoşlanmayanlar için en gözde alternatif hiç kuşkusuz katı şampuan. Biz de bu yazımızda kendi üretimimiz olan doğal vegan Pika Pika Katı Şampuan hakkında bilgi vermek istedik.

Bu yazıda hem Pika Pika katı şampuanın içeriği hem de kullanıcı yorumları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Neden Katı Şampuan?

Yazımıza başlamadan önce biraz neden katı şampuan kullanmalıyız konusuna değinelim. Hepimizin bildiği gibi kimyasal bir tepkime olmaksızın şampuan elde etmek mümkün değil. Ancak yıllardır alışılmış plastik ambalajlı şampuanların içeriğinde raf ömrünü uzatmak, daha fazla köpürmesini sağlamak, güzel koku vermek gibi farklı sebeplerle toksik kimyasallar kullanılıyor.

Sert kimyasallar, siz saçınıza bakım yaptığınızı düşünürken saçlarınıza zarar verebilir. Doğal olarak saç derinizde bulunan nemlendirici yağları yok edebilir. Bu kimyasalların varlığı sıvı şampuanlar ile saçlarınızı yıkadıktan kısa bir süre sonra saçınızı yağlandırarak saç yıkama sürenizi kısaltabilir. Saçınızın dayanıklılığını düşürerek yıpranmasına yol açabilir. Katı şampuanlar ise bitkisel ürünlerden elde edilen, zararlı kimyasallar içermeyen bakım ürünleri olduğundan saçınıza zarar vermeden temizler.

Öte yandan katı şampuanların plastik ambalaja ihtiyaç duymaksızın üretimi ve kullanımı, sıvı şampuanlara göre çevre için atık oluşumunun önüne geçiyor. Sadece Amerika’da ortalama 299 milyon Amerikalı’nın şampuan kullandığı tahmin ediliyor. Büyük olasılıkla bu insanların çoğu marketlerde kolayca bulunabilen plastik ambalajlı şampuanlar kullanıyor.

Yıl bazında değerlendirildiğinde, yaklaşık 1 milyar şampuan şişesinin kullanıldıktan sonra atıldığı anlamına geliyor. Her saat yaklaşık 115.000 plastik ambalajlı şampuan satın alınıyor. 2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre, satın alınan şişelerin yarısından daha azı geri dönüşüm için toplanmış. Yani Amerika’da satın alınan plastik şişelerin çoğu ya çöplük alanlara ya da okyanusa karışıyor.

Peki Pika Pika Katı Şampuan Ne Yapar?

Son zamanların en çok sevilen ve stokları hızla tükenen ürünü Pikapika onarıcı katı şampuan saçlarınızı ağırlaştırmadan temizleyen yapısıyla rahatça kullanabileceğiniz doğal vegan bir şampuandır. İçeriğinde hiç sabun maddesi olmayan Pikapika, saçlarınızı sabunun yarattığı katılık hissi olmadan temizler.

Doğal ve zehirsiz içerikleriyle hayvanlar üzerinde test edilmeyen Pikapika katı şampuan da diğer bütün ürünlerimiz gibi vegandır.

İçeriğinde yer alan bitkisel yağ asitleri, köpürtücü ve temizleyici içerikler, panthenol ve kreatin gibi saç teli yapısına özel bitkisel besleyici ve tamir edicilere ek olarak saç derisi ve saç foliküllerini uyaran, temizleyen uçucu yağlar ve bitki kökleri içerir. Boyalı saçlarda, çok kireçli sularda bile başarılı sonuç vermesi amacıyla üretilmiştir.

Siz de Otama Kırkpınar’ın zehirsiz ve vegan saç bakım ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz: Doğal Saç Bakımı

Bu ürünümüz de diğer tüm ürünlerimiz gibi vegandır; GDO’suz bitkilerden, nobel ödüllü nemlendiricilerden, Ecosert sertifikalı koruyuculardan oluşur. Bir kalıp Pikapika 65gramdır.

İncelemek ve satın almak için tıklayın: Pikapika Onarıcı Katı Şampuan

Pika Pika’yı Kullananlar Ne Diyor?

Birçoğumuz yeni bir kozmetik ürün almadan önce kullanıcı yorumlarını okumak, insanların ürünü kullandıktan sonra neler hissettiğini öğrenmek isteriz. Siz de Pika Pika kullanan yakınlarınız varsa onların deneyimini sorabilirsiniz.

Eğer etrafınızda henüz Pika Pika kullanan biri yoksa da endişe etmeyin. Biz sizin için aldığımız geri dönüşleri bir gönderide topladık. Müşterilerimizin katı şampuanımızı kullandıktan sonra vize ilettiği geri bildirimleri “Pika Pika Kullananlar Ne Diyor?” yazısından okuyabilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz ürün sayfasındaki yorumları ve instagram sayfamızdaki yorumları da inceleyebilirsiniz.

Pika Pika Katı Şampuan Nasıl Kullanılır?

Katı şampuanı elinizde hafifçe köpürtün ve uygun miktarda köpük oluşmasını sağlayın. Köpüğü kafanızın diplerinden saçınızın uçlarına kadar parmaklarınızla yedirerek uygulayın. Saç uçları için ekstra şampuan kullanmanıza gerek yok. Bir veya iki dakika boyunca ıslak saçınıza masaj yaparak bekleyin. Bu süreç boyunca saçınıza su dökmeyin.

Biz pika pika katı şampuanı çok seveceğinize ve keyifle kullanacağınıza eminiz. Pika Pika kullandıktan sonra deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language