Siparişimden Çıkan Yerel Tohumlar Ne Tohumları?

Topraklar verimsizleşir, yer altı ve yer üstü su kaynaklarımız giderek tükenirken doğayı iyileştirmeye çabalayanlar olarak yapabileceğimiz pek çok şey var. Bunlardan biri de kaliteli, genetiği ile oynanmamış, iklime, coğrafyaya uygun ve adapte bitkilerin tohumlarını saçmak! Bizce tohum saçmanın en iyi yolu onu hali hazırda bütün Türkiye’den gelen ve ülkenin dört bir yanına dağılacak siparişlerin içine koymak. 🙂 Bu nedenle siparişlerinizle birlikte size kaliteli tohum da gönderiyoruz.

Siparişimden çıkan yerel tohumlar 💚

Otama Kırkpınar kurulurken, en büyük hayallerimizden biri memleketimizden topladığımız katkısız, tarım ilaçsız, sağlıklı, doğal ve kaliteli tohum yağlarını atölyemize alacağımız soğuk sıkım makinesiyle sıkarak kendi formüllerimizde kullanmaktı. Bunun için aylar, hatta yıllar boyunca en kaliteli, en iyi, tarım ilaçsız üretilen tohumların peşine düştük. Adına Tohum Rotası dediğimiz bir yolculuğa başladık. Tohum rotası hakkındaki serüvenimizi okumak isterseniz buraya tıklayarak yazıya ulaşabilirsiniz.

Ürünlerimizde kullandığımız kaliteli tohum ve bu tohumların posaları.

Tohum ambarımızı sürekli bize ulaşan yeni hasat edilmiş kaliteli tohumlar ile güncellemeye çalışıyoruz! Kalitesine güvendiğimiz, üreticilerini tanıdığımız, ne zaman hasat edildiğini bildiğimiz bu tohumları sizinle de paylaşıyoruz. Biz bu tohumların yağlarını kullanıyor, öğütüp un, bitkisel süt yapıyor, bir de zararsız, doğal kozmetik ürünler üretiyoruz. Bu ürünleri sipariş ettiğinizde, ürünlerde kullandığımız tohumlara dokunmak da güzel olabilir diye düşündük. Her paketten çıkacak hediye tohumları, bitkilerin hasat zamanına göre değişiyor olsa da sıklıkla paketlerinizden çıkabilecek tohumların isimleri şöyle:
-Bir tane Kabak Lifi
-Bir tane Bamya
-Bir tane Kırmızı Mısır
-Bir tane Renkli Pazı

İlk zamanlar saksılık salata otları tohumları gönderirdik, şimdi tohumlarımız şenlendi. Bu süreçte biz de kendimizi ekim, dikim, hasat zamanları, teknikleri konusunda geliştirdik. Uzmanları okuduk, dinledik, çiftçilerden öğrendik…

Toprakla, bitkilerle içli dışlı olmak, onları anlamak ve büyümeleri, ürün vermeleri için emek emek bakmak insana tarifsiz bir huzur veriyor bizce. Bu nedenle siz de 2 metrelik kıpkırmızı mısırlar görmeye, renkli pazılar yemeye, kendi kabak lifinizle bulaşık yıkamaya, bamya yemeği yapmaya hazır olun istedik. Kaliteli tohumlarımız tarlalardan bize, bizden tekrar filizlere dönsün.

Ama küçük bir uyarı ile de belirtelim, tohumları görünce heyecanlanıp hemen toprağa tohumu ittirivermeyin, baharı bekleyin. Doğanın döngüsüyle birlikte hareket edin.

Bizim de bu kaliteli tohum kullanarak sıktığımız yağlardan ürettiğimiz ürünlerimizi incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language