Katı Şampuan | Zehirsiz Vegan Saç Bakımı

Saç bakımı yapmak için kullandığımız ürünleri herhangi bir markette kolaylıkla bulabiliyoruz. Peki bu ürünlerin içerikleri hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Ürünlerin raf ömrünü uzatmak, daha ucuz içeriklerle üretim yapmak ve çeşitli kimyasallarla formüle etmek için saç bakım ürünlerinde fazlasıyla hammadde kullanılır. Katı şampuan kullananlar ise doğal bitkisel içeriklerden elde edilen formülleri ile zehirsiz saç bakımının keyfini sürüyor. Hem kendinize hem de doğaya saygılı bakım ürünleriyle tanışmanızın vakti geldi!

Bazı şampuanların içinde ise böcek sıvıları, inek ve domuz yağı, koyunun yağ bezlerinden elde edilen lanolin de kullanılmaktadır. Ayrıca elde edilen formülleri test etmek için tavşan, fare gibi hayvanların üzerinde acı verici deneyler yapılarak, insan bedeninde doğru sonuç vermeyen testler için hayvanlar zulme uğruyor olabilir. Bütün bu toksik kimyasal içeriklerden arınmış, hayvansal madde içermeyen, doğal bitkilerden elde edilen ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen katı şampuanlar ise piyasada giderek önemli bir yer kazanıyor.

Bir plastik şişe şampuan üretilirken çoğunlukla içerisinde paraben, sülfat, sert yüzey aktif maddeleri gibi toksik kimyasallar kullanılır. Plastikler içerisinde muhafaza edilen sıvı formdaki şampuanların %80 ila %90’ı sudan oluşur. Kullanılan ambalajların doğada çözünmesi ise yüz yıllar alır ve çözündüklerinde bile etrafa mikroplastik saçmaya devam ederler.

Katı Şampuan | Saç Bakımının Zehirsiz ve Zulümsüz Formu

Tarım ilaçsız bitkiler, parfümsüz kokular, doğal içerikler, renkli ve el yapımı katı şampuan ile tanışmak için henüz geç değil! Birçok insan zehirsiz ve zulümsüz kozmetik ürünlerini bakım rutinlerine dahil etmeye başladı. Lavanta, papatya gibi bitki köklerinin, uçucu yağların doğal kokusu ile toksik kimyasallar içermeyen, cildinize ve saçınıza iyi gelen katı şampuanları kullanmanın tam zamanı.

katı şampuan

Kendinize sağlıklı ve doğal bir saç bakım ürünü hediye ederken, aynı zamanda doğa dostu bir ürün kullanmaya başlayarak çevreye verilen zararların da önüne geçilmesine yardımcı olabilirsiniz. Bunu yaparken yerel üreticilerin doğal bitkisel ürünlerle el emeği vererek ürettiği katı şampuanları tercih etmeniz küçük üreticilerin üretmeye devam etmesine destek olmanız anlamına gelir.

Sıvı şampuanların ambalaj sorunu katı şampuanlar için geçerli olmadığından katı şampuan tercih ederek %100 plastikten arınmış bir saç bakımı yapabilirsiniz. Ayrıca 2009 yılında yapılan bir araştırmaya göre, sıvı şampuanların üretimi için katı şampuan üretiminden beş kat daha fazla enerji harcandığını, ambalaj üretimi için ise neredeyse 20 kat daha fazla enerji gerektiğini aklınızda tutabilirsiniz.

Ekolojik kirliliğin önüne geçmede, karbon ayakizini düşürmede, ozon tabakasının delinme potansiyelini düşürmede, plastik kullanımının azaltılmasında, enerji israfından kaçınmada katı şampuan, sıvı şampuanları arkada bırakıyor.

Biyolojik olarak kolayca parçalanabilen doğal bitkisel ürünlerden oluşan katı şampuanlar, kullanılırken de doğaya zarar vermez.

Otama Kırkpınar’dan Zehirsiz Vegan Saç Bakımı ve PikaPika Katı Şampuanı!

katı şampuan

İçeriğinde hiç sabun maddesi olmadan ürettiğimiz Pikapika katı şampuanı, saçlarınızı sabunun yarattığı katılık hissi olmadan temizler. Ürünü incelemek için: Pika Pika Doğal Katı Şampuan

Doğal ve zehirsiz içerikleriyle hayvanlar üzerinde test edilmeyen Pikapika katı şampuanı da diğer bütün ürünlerimiz gibi vegandır. İçeriğinde yer alan bitkisel yağ asitleri, köpürtücü ve temizleyici içerikler, panthenol ve kreatin gibi saç teli yapısına özel bitkisel besleyici ve tamir edicilere ek olarak saç derisi ve saç foliküllerini uyaran, temizleyen uçucu yağlar ve bitki kökleri içerir. Boyalı saçlarda, çok kireçli sularda bile başarılı sonuç vermesi amacıyla üretilmiştir.

Siz de Otama Kırkpınar’ın zehirsiz ve vegan saç bakım ürünlerini incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz: Doğal Saç Bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language