Günlük cilt bakımı nasıl olmalı?

Cildinize günlük olarak bakım yapmak, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak ve o cildi korumak için çok önemlidir. Günlük cilt bakımı rutini sivilce, kırışıklık ve diğer cilt problemlerini önlemeye yardımcı olabilir. Peki günlük cilt bakımı nasıl olmalı? Bu yazıda özellikle yeni başlayanlar için cilt bakımı konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bu basit cilt bakımı önerileri ile sade ama etkili ve cildinize iyi gelen bir bakım yapabilirsiniz.

Günlük cilt bakımında yapılacaklar nelerdir?

Günlük cilt bakımı nasıl olmalı? Cilt bakım ürünleri hangi sıralamayla kullanılmalı? İşte günlük cilt bakımı rutini oluşturmak hakkında bilmeniz gerekenler.

1.Cildinizi temizleyin

Öncelikle cilt bakımı rutininize temizlik ile başlamanız önemlidir. Cildinizi temizlemek, gün boyunca cildinizde birikmiş olabilecek kir, yağ ve makyajın giderilmesine yardımcı olur. Cilt tipinize uygun nazik bir temizleyici kullanmalısınız. Yüz temizliği için Tazeleyici Jel Sabun ve Defneli Sabun ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Her ikisi de tamamen doğal içeriklerden elde edilmiştir ve vegandır.

Cildinizi doğal yağlarından arındırabileceğinden, cildi temizlerken sıcak su kullanmaktan da kaçınmalısınız.

2. Tonik kullanın

Cildinizi temizledikten sonra cilt bakım rutininizin bir sonraki adımı tonik kullanmaktır. Tonikler, kalan kir ve yağ izlerini gidermeye ve ayrıca cildinizin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Alkol içermeyen ve yatıştırıcı maddeler içeren bir tonik seçebilirsiniz.

Otama Kırkpınar doğal yüz toniği bu adım için uygun olan bir üründür. Doğal vegan Yüz Toniği, çiçek sularından ve ipeksi hissiyat veren meyve asitlerinden oluşur. Yüz toniği, cildi oldukça iyi arındırır ve nemi yüzün her yerine eşit bir şekilde dağıtır. 

3.Cildinize uygun bir serum

Günlük cilt bakımı nasıl olmalı diye sorulduğunda serum kullanmak bu bakımın zorunlu olmayan birkaç adımından biridir. Dilerseniz tonik kullanımından sonra doğrudan cildi nemlendirme aşamasına geçebilirsiniz ama ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız araya serum kullanımını da ekleyebilirsiniz.

Serumlar, yüksek konsantrasyonlarda aktif bileşenler içeren hafif, hızlı emilen formüllerdir. Birçok serum kırışıklıklar, koyu lekeler veya akne gibi belirli cilt sorunlarını hedeflemek için tasarlanmıştır. Cilt tipinize ve endişelerinize uygun bir serum seçerek kullanabilirsiniz.

4.Göz kremi

Günlük cilt bakımı nasıl olmalı sorusunun bir başka zorunlu olmayan adımı da göz kremi uygulamasıdır. Göz çevresindeki cilt hassastır ve kırışıklara ve ince çizgilere eğilimlidir. Göz kremleri, bu hassas bölgeyi nemlendirmek ve korumak için tasarlanmıştır. Bazı göz kremleri ayrıca koyu halkaların ve şişliklerin görünümünü azaltmaya da yardımcı olabilir. Bu adımda kendi ihtiyaçlarınıza uygun bir göz kremi seçebilirsiniz.

5.Cildinizi nemlendirin

Cilt bakımı rutininizin beşinci ve en önemli adımı cildi nemlendirmektir. İyi bir nemlendirici cildinizi nemlendirmeye ve beslemeye yardımcı olur, bu da kırışıklıkları ve diğer yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olabilir. Cilt tipinize uygun ve nemi hapsetmeye yardımcı olabilecek nemlendirici bir krem seçebilirsiniz.

Geceleri yatmadan önce kullanabileceğiniz Kleo Canlandırıcı Yüz Merhemi, cildi besleyerek güçlendirir. Sırf çekirdek ve tohum yağlarla ve gençleştirici turunçgillerle formüle edilmiştir. Cildi sıkılaştırmaya, nemlendirmeye, yeni oluşma sürecindeki lekeleri, izleri ve çatlakları azaltmaya yardımcı olan bir merhemdir.

Cildin metabolizmasını hızlandırdığı literatüre geçmiş, komedon skoru en düşük olan (en hızlı emilen) yağlardan (kuşburnu + üzüm + nar çekirdeği, havuç tohumu, turunçgiller) oluşur. Cildin pamuksu bir yumuşaklık kazanmasını sağlar.

6.Güneş kremi kullanın

Son olarak cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanız önemlidir. Güneş hasarı erken yaşlanmaya, kırışıklıklara ve hatta cilt kanserine neden olabilir. Otama Kırkpınar’ın doğal vegan güneş kremi, içinde güneş koruma faktörü olan, komedon skoru düşük olan yani çok hızlı emilen soğuk sıkım yağlardan ve çinko doğal mineralinden oluşur. 21 SPF koruma sağlar ve güneşten korumanın yanı sıra cilde bakım yapar.

7.Doğal maskeler uygulayın

Cildinizin arınmasını sağlamak için haftada birkaç sefer doğal maskeler uygulayabilirsiniz. Gözenekleri derinlemesine temizleyerek arındıran, cildi besleyici bir kreme hazır hale getiren doğal vegan kil maskesi toz karışımı bu adım için ideal olabilir.

Günlük cilt bakımında kullanılacak Otama ürünleri nelerdir?

Bu yazıda günlük cilt bakımı nasıl olmalı sorusuna cevap vermeye çalıştık. Eğer siz de cilt bakımında doğal ürünler kullanmak istiyorsanız Otama Kırkpınar ürünlerini nasıl ve hangi sırayla kullanacağınıza ilişkin ayrıntılı bilgi için bu yazımıza göz atabilirsiniz: Günlük Cilt Bakımında Kullanabileceğiniz Otama Kırkpınar Ürünleri Nelerdir?

Cilt bakım ürünlerinin tamamını görmek, içeriklerini incelemek ve satın almak için tıklayın: Otama Kırkpınar Yüz Bakım Ürünleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language