Kahve Sabunu

6 İnceleme

150.00 

Favorilere Ekle Favorilere Ekle Favorilere Ekle
Kategori

Kahve çekirdekleri ile imtihanımızın meyvesi: Kahve Sabunu🫧
Her şey soğuk sıkım makinemizde kahve çekirdeği sıkmayı denememizle başladı. Kahve çekirdeği yağı hammaddecilerde hiç karşılaşmadığım bir yağdı; farklı yöntemlerle elde edilmiş kahve çekirdeği özü adında içerikler vardı. Bu deneme yenilikçi bir deneme olacaktı. Kahve çekirdeği kavurma konusunda uzmanlaşmış arkadaşlarımız teknik bilgilerini konuşturdu, çeşitli kavurma sürelerinde yeşilinden kahverengisine kahve çekirdeği hazırlayıp gönderdiler. En verimlisini hesapladık, sonra bu yağ ile sabuna kıvamlı köpük, yoğunluk, kalıcılık veren, cilde bakım yapan, sabunu dayanıklı kılan susam, shea, hint yağı, hindistan cevizi yağlarını kendi sıktığımız kahve çekirdeği yağı ile birleştirdik. Formüldeki su yerine de soğuk sıkım sırasında makineden çıkan kahve çekirdeği posalarını filtre kahve ve espresso olarak demledik. Çok ufak kahve çekirdeği partikülleri ile çok narin bir temizleme yapan, kestane balı kıvamında ve renginde, hafif toprak hafif kahve kokan bir sabun çıktı ortaya:)

Kahve sabunu 65g olarak hazırlanır, kağıda sarılı bir şekilde size ulaşır. Cildinizi ıslatınız, sabunla köpürterek yıkayıp sonrasında iyice durulayınız.

Ürün Bileşenleri:

Sesamum indicum seed powder (Susam)

Olea Europaea fruit oil (zeytin) 

Aqua

Cocos nucifera oil (hindistan cevizi)

Coffea Arabica Seed Powder
Sodium hydroxide (sabunlaştırıcı)
Coffea Arabica Seed Oil
Butyrospermum parkii seed oil (shea)
Ricinus communis seed oil (hint yağı)

Uyarılar: Göze temas ettirilmesi halinde bol su ile yıkanmalıdır. Bilmediğiniz bir alerjiniz olması ihtimaline karşı el bileğinizin içine uygulayarak bir süre bekleyiniz. Ürünü çocukların erişemeyeceği, direk güneş ışığından uzak yerlerde muhafaza ediniz. Harici kullanım içindir.

Kahve Sabunu için 6 değerlendirme

Ürün Yorumları

  Rabia Deveci
  Nisan 25, 2024
  Siparişimdeki diğer sabunlardan biriydi vücut peelingi için kullanacağım, en yakın zamanda sabun kutusunu da denemek istiyorum
  buharayesim
  Şubat 25, 2024
  Çok kuru hassas ve olgun bir cilde sahibim Ürünü her gün yüzüme ve vücuduma kullanıyorum Sonuç : Otamaya devam 👏👏👏
  selinyakisik
  Şubat 6, 2024
  Çok kuru cilde sahibim, ilk bir hafta denememde yüzüm hep kabardı ve sivilceler ortaya çıktı. Ancak ısrarla yüzüme alıştırmak istedim çünkü sabuna komple geçiş yaptım. Su an yüzüm çok az kabarıyor, kullanmaya devam edeceğim çok güzel arindiriyor cildi.
  Damla Sar
  Temmuz 18, 2023
  Yesem yeri. Yüzüm saçım kadar vücudum da otoma hak ediyor :)
  Kahve Sabunu photo review
  bestegor
  Temmuz 1, 2023
  Bu sabunu akne tedavisi görüyorken kullanıyorum ve buna rağmen yıkama sonrası asla cildimi kurutmuyor hatta yumuşatıyor. hemen üstüne nemlendiricimi ve Otama Güneş Kremi'ni sürüyorum. peeling etkisi gibi derinlenemesine temizliyor ve tertemiz içeriğiyle gönlümü ve yüzümü ferahlatıyor.
  Kahve Sabunu photo review
  Günay Dağ
  Haziran 14, 2023
  İçeriğine çok güvendiğim bir marka. Cildimi çok güzel derinlemesine temizliyor peeling niyetine kullanıyorum. Teşekkür ederim bayan satıcı 🥰🥰
Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İptal Et