Geççi

Toroslar’ın sabunu da diyebiliriz; Sarıkeçili yörüklerinin keçicilik faaliyetlerinden kalan yağın birleşimi, kremamsı bir el yüz vücut sabunu.

2 İnceleme

135.00 

Favorilere Ekle Favorilere Ekle Favorilere Ekle
Kategori

Torosların yoğun esanslı ağaçlarının kokularından yapılmış bu sabun, göçebe hayvancılık için sürdürülebilir ekonomik model arayışı kapsamında Sarı Keçililer’in bin yıllardır sürdürdüğü keçicilik faaliyetlerinin çıktı ürünlerini değerlendirmek amacıyla üretilmiştir. Göçebe hayvancılık çevreye, bioçeşitliliğe ve iklime duyarlı, sürdürülebilir bir faaliyettir; besin döngüsüne, otlakların beslenmesine, bitki örtüsünün yenilenmesine, yaban hayatın devamına, toprağın ve yangına hassas orman bölgelerinin direncinin artmasına katkı sağlar.

Otama Kırkpınar ise benimsediği döngüsel üretim modeli ile bu kırılgan ekosistemde ayakta kalmaya çalışan bu azınlığın faaliyetlerinin atıklarını değerlendirerek yeni bir ürün; kremamsı bir sabun üretmiştir. Geççi ve Otama Kırkpınar ekibi kıymetini bilerek kullanmanızı diler 🙂

Not: Bu ürün vegan değildir. Endüstriyel vegan kozmetiklerin içindeki sentetik hammaddeler, zararlı kimyasallar, yok olmayan, doğaya ve canlılara ızdırap olan ambalajları gibi ekolojik zararı olmayan bir sabun olduğunun altını çizelim. Biz kozmetiğin organik, helal ya da vegan sertifikalı olması o ürünün sağlıklı, çevreci, organik, helal, vegan olduğunun garantisi değildir.

Ürün 65 gramdır.

Kullanım Şekli: Cildinizi ıslatınız, sabunla köpürterek yıkayıp sonrasında iyice durulayınız. Tüm cilt tipleri için uygundur.

İçindekiler: Zeytinyağı, su, keçi yağı, sodyum hidroksit (sabunlaştırıcı), çam terebentini, karaçam, sedir, servi, ardıç, karabaş otu.

Geççi için 2 değerlendirme

Ürün Yorumları

  zeliha yücel okudan
  Mayıs 6, 2024
  Gara geççi den daha hafif kokulu. emeklerinize sağlık
  buharayesim
  Nisan 19, 2024
  Çam kokusu sanki hafif bir limon kokusu boooolllll köpük Yine tertemiz ve yine pamuk gibi bir cilt Duş sonrası nemlendirici kullanmayıp test ettim Kuru allerjik cildimde sonuç temiz sorunsuz bir cilt Gara geçinin kokusunu ağır bulanlar ( Ben her ikisinin de müptelası oldum ) alsın Bir de cilt üzerinde ki asıl üretim/ kullanım amacına uygun seçim yapmak lazım Ben seçimimi yaptım İkiside beniiimmm 😁Bir kez daha TEBRİKLER OTAMA 👍🏼🧿🍀🍀🍀
Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İptal Et