Doğal Vegan Anne Bebek Ürünleri

Mağazalarda, market raflarında ve internette birbirinden çeşitli ürünlerle, farklı markaların anne bebek bakım ürünleri mevcut. Ancak size ve bebeğinize iyi gelecek doğal vegan anne bebek ürünlerini bulmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Peki hem anne için, hem de bebek için bu kadar seçenek arasından hangisini seçeceğinize karar verebiliyor musunuz?

Anne Bebek Ürünlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kozmetik ürünler söz konusu olduğunda içeriklerinde kullanılan toksik kimyasallar, markaların reklam politikaları, doğal olduğu yazan ancak içindekiler kısmında anlamadığımız pek çok maddenin yazılı olması, size iyi geleceği iddiasında bulunup hayvanlar üzerinde test yapan markalar ve sürekli başka bir ürüne ihtiyaç duyulduğu söylenerek piyasaya sürülen yeni ürünler kafanızı karıştırıyor olabilir.

Diğer bir taraftan ise kendinize iyi geldiğine inandığınız ürünü satın alırken doğaya ve insan dışındaki canlılara zarar veriyor olabilirsiniz. Ne yazık ki, piyasadaki çoğu anne bebek ürünü plastik ambalajlar içerisinde tüketiciler ile buluşturuluyor. Doğal olduğu iddiasında olan bir markanın plastik ambalaj içindeki ürününü kullanıp attıktan sonra doğaya verdiği zararı göz ardı edebilir miyiz?

Unutmamamız gereken bir şey var; doğaya zarar veren her ürün sonradan bize de zarar verecektir.

Neden Doğal Vegan Anne Bebek Ürünlerini Tercih Etmeliyiz?

Etik yaşamayı seçen aileler, satın aldıkları ürünlerin arkasında yaşanan gerçekleri göz önüne alarak ihtiyaçlarını karşılamayı tercih eder. Hem kendilerine, hem doğaya hem de bizim dışımızdaki canlılara zarar vermeden üretim yapan markaların ürünlerini satın alarak böyle bir yaşamın mümkün olduğunu da çevrelerine göstermiş olurlar. Toksik kimyasalların anneye ve bebeğe zararlı olduğu bilincinden hareketle vücutlarına sürdükleri kremlerin, losyonların veya yağların organik yağlardan ve doğal malzemelerden elde edilmesine dikkat ederler.

Özellikle yeni doğanların hassas ciltleri doğal ürünlere ihtiyaç duyarken, yoğun kimyasal içerikli ürünlerin alerjik reaksiyon yaratma riski daha fazladır. Doğum sonrası ve öncesi fiziksel değişime maruz kalan anne bedeni için de doğal yağlar ile bakım yapılması, oluşması muhtemel çatlakların veya ciltteki kuruluğun önüne geçmeye yardımcı olur. Kullandığınız doğal vegan anne bebek ürünleri ile hem kendinize hem de doğaya zarar vermeden ihtiyacınız olan bakımı gerçekleştirebilirsiniz.

Otama Kırkpınar’ın Doğal Vegan Anne Bebek Ürünleri

Bebeğinize banyoyu rahatlatıcı doğal vegan sabunlarla yaptırdıktan sonra organik doğal yağlar ile vücuduna masaj yapabilirsiniz. Otama Kırkpınar’ın bebek sabunu, hassas ciltler için üretilmiş ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş doğal vegan anne bebek ürünlerinden biridir. Kendi bebeğiniz için veya yeni doğum yapan bir yakınınız için atıksız, doğal vegan ürün hediye ederek kozmetik ürün ihtiyacımızı çevreye zararsız bir şekilde sürdürebilmenin mümkün olduğunu gösterebilirsiniz.

Doğal bakım ürünleri yalnızca alerjik reaksiyon gerçekleştiğinde veya bir cilt problemi ile karşılaştığımızda tercih edeceğimiz bir seçenek değildir. Özellikle hamilelik ve doğum süreci gibi fiziksel ve duygusal olarak yoğun geçirilen zamanlarda doğal vegan anne bebek ürünleri ile tanışmak doğaya ve bize zararsız ürünlere kolayca geçiş yapmamızı hızlandıran süreçlerden biridir.

Kendimizi zararlı kimyasallardan korurken, bitki bazlı ürünlerin şifalı gücü ile bebeğin en doğal şekilde kişisel bakımını gerçekleştirebiliriz. Cildi kurutan ve tahriş eden ürünler yerine doğadan toplanmış organik bitkilerin yağları kullanılarak üretilen anne bebek ürünleri cildinizi yatıştırmak ve korumak için doğal bir bariyer oluşturur ve cildinizi besler.

İndirimli Anne Bebek 3’lü Set

Otama Kırkpınar’ın Anne ve Bebek 3’lü Set‘i bebek sabunu, göbüş ve bebek bakım yağından oluşur. Hem kendiniz hem de bebek haberi alan yakınlarınıza hediye etmek için tercih edebileceğiniz doğal vegan anne bebek bakım setidir.

Set içinde yer alan Bebek Bakım Yağı, tohum yağları ve mis kokulu çiçeklerden oluşan, pişik önleme ajanı çinko minerali barındıran doğal vegan bakım yağıdır. Yaptığı bakımla birlikte cildi güneşten koruma özelliği de vardır. Aynı zamanda banyo sonrasında masaj yağı olarak da kullanılabilir. Bebek Sabunu da özelikle bebekler ve hassas ciltler için özel olarak üretilen doğal vegan bir sabundur. Sürerken krem sürüyormuş gibi bir hissiyat verir. Macun kıvamındadır. Sabunda tıbbi bitkilerin infüze yağlarına ek olarak pişik iyileştirici etkisi bulunan çinko oksit minerali de bulunmaktadır. Nemli cilde uyguladıktan sonra durulayarak kullanılır.

Göbüş isimli vegan bakım yağı ise, doğum öncesi ve doğum sonrası karın bölgesinde ya da selülitli ciltlerde cildin elastikliğini artırmak ve cildi toparlamak için formüle edilmiş doğal vegan bir göbek yağıdır. Göbüş yağı kullanımı sonrasında yağın uygulandığı bölgenin güneş ışığına maruz kalmaması gereklidir.

Doğal vegan anne bebek ürünlerinden oluşan bu setimizde hiçbir toksik kimyasal kullanılmadığından anneye ve bebeğe zararsız bir bakım sunulurken, vegan ürünlerimiz hayvanlar üzerinde test edilmediği için vicdanınız rahat bir şekilde hiçbir canlıya zarar verilmediğini bilerek kullanabilirsiniz. Ayrıca ürünler 200 ml’lik cam şişelerde kolay kullanımlı pompa kapakları ile gönderildiğinden ürünler bittikten sonra da yeniden kullanıma uygundur.

Atıksız Doğal Vegan Bakım Mümkün

Ürünleriniz bittiğinde doğaya çöp bırakmamış olmakla birlikte bu şişeleri doldurulmak üzere geri verebilr ya da temizleyip saksı, dekoratif obje veya sıvı taşıma kabı olarak da kullanabilirsiniz. Çocuklarla yapılan aktivitelerde boyanabileceği gibi, üzerine renkli kağıtlar yapıştırarak veya farklı yöntemlerle kullanılarak çocukların hayal gücünü kullandığı bir oyun materyaline de dönüştürülebilir. Ürün cam olduğundan ebeveyn veya yetişkin bir birey gözetiminde aktivite yapılması önerilir.

Ayrıca setteki ürünler depozitolu bir kozmetik olduğundan boş cam ambalajlar gönüllü toplama noktalarında toplanarak Otama Kırkpınar dükkanına geri döner. Instagram hesabımızdan toplama noktalarını öğrenerek boşlarınızı teslim edebilirsiniz.

Doğal Vegan Anne Bebek setini satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language