Otama Kırkpınar Doğal Sabunlar ve Özellikleri

Otama Kırkpınar’daki doğal sabunlar hakkında hepsini ele alan bir rehber hazırladık. Bu yazıda doğal vegan saç sabunları ve doğal vegan vücut sabunlarının yanı sıra doğal yüz yıkama sabunlarını da görebilirsiniz.

Her bir sabunun içeriğini incelemek ve satın almak için başlıkların altındaki linklere tıklayabilir veya anasayfamızdaki ürünler kısmından “Sabunlar” kategorisini seçerek tüm sabun ürünlerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Eğer sorularınız varsa yorumlara yazarak bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. İşte Otama Kırkpınar’ın ürettiği vegan ve doğal sabunlar!

Tüm doğal sabunların bir arada olduğu sabun kutumuzu buradan satın alabilirsiniz: Bir Kutu Sabun

Otama Kırkpınar Doğal Sabunlar

Hamam Keyfi

Bitkisel yağlar sabunlaştırılarak soğuk yöntem ile elde üretilen doğal vegan bir sabun olan Hamam Keyfi, cildinize yumuşaklık vererek kurutmadan temizlemek üzere formüle edilmiştir.

İçeriğindeki doğal yağlar sayesinde mis gibi kokar ve ferah bir temizlik hissi verir. Hamam kültüründe kullanılan beyaz kalıp sabunların kokusuna gerçek uçucu yağlarla ulaşılmaya çalışılmıştır.

Tüm cilt tipleri için uygundur. El, yüz ve vücutta kullanılabilir. İçeriği görmek ve satın almak için: Hamam Keyfi Sabun

Defne Sabunu

İmalathanemizde soğuk sıkımını yaptığımız defne tohumlarının balçık gibi yoğun yağı ile soğuk yöntem, yumuşacık, bol köpüren bir doğal vegan defne sabunu yaptık.

Doğal defne sabunu içerisinde tek başına koyu yeşil defne tohumu yağı olması çok kuvvetli hissiyatı olan bir sabun çıkardı ortaya.

Kokusu yoğun, keskin ve oldukça ferah olan bu sabunu kullanırken sanki defne yapraklarını kokluyormuş gibi hissedeceksiniz. Eğer çok alerjik bir bünyeniz varsa içeriğindeki yoğun defne oranı kullandığınızda alerjik reaksiyona sebep olabilir.

Geleneksel olarak kaynatılarak çıkarılan tohum yağı ve yine kaynatılarak bu yağın sabunlaşması sonucu oluşan kübik geleneksel sabunlardan farkı ilk kez denenen defne meyvesinin soğuk sıkım yağıyla yapılmış olması ve kontrollü ısıda yenilikçi yöntemle sabunlaştırılması.

İçeriği görmek ve satın almak için: Defne Sabunu

Kahve Sabunu

Her şey soğuk sıkım makinemizde kahve çekirdeği sıkmayı denememizle başladı. Kahve çekirdeği yağı hammaddecilerde hiç karşılaşmadığım bir yağdı; farklı yöntemlerle elde edilmiş kahve çekirdeği özü adında içerikler vardı. Bu deneme yenilikçi bir deneme olacaktı.

Kahve çekirdeği kavurma konusunda uzmanlaşmış arkadaşlarımız teknik bilgilerini konuşturdu, çeşitli kavurma sürelerinde yeşilinden kahverengisine kahve çekirdeği hazırlayıp gönderdiler. En verimlisini hesapladık, sonra bu yağ ile sabuna kıvamlı köpük, yoğunluk, kalıcılık veren, cilde bakım yapan, sabunu dayanıklı kılan susam, shea, hint yağı, hindistan cevizi yağlarını kendi sıktığımız kahve çekirdeği yağı ile birleştirdik.

Formüldeki su yerine de soğuk sıkım sırasında makineden çıkan kahve çekirdeği posalarını filtre kahve ve espresso olarak demledik. Çok ufak kahve çekirdeği partikülleri ile çok narin bir temizleme yapan, kestane balı kıvamında ve renginde, hafif toprak hafif kahve kokan bir sabun çıktı ortaya.

İçeriği görmek ve satın almak için: Kahve Sabunu

Sordum Sarı Çiçeğe Doğal Vücut Sabunu

Aynısefa, ölmez çiçek ve tıbbi papatya bitkilerinin tüm etken maddelerinden bitki çayı kokulu doğal vegan vücut sabunu olan Sordum Sarı Çiçeğe çıktı ortaya. Bu doğal sabunu duşlarda vücudunuzu temizlemek için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İçeriği görmek ve satın almak için: Sordum Sarı Çiçeğe

Pikapika Onarıcı Katı Şampuan

Son zamanların en çok sevilen ve stokları hızla tükenen ürünü Pikapika onarıcı katı şampuan saçlarınızı ağırlaştırmadan temizleyen yapısıyla rahatça kullanabileceğiniz vegan doğal katı şampuan dır. 

İçeriğinde hiç sabun maddesi olmayan vegan katı şampuan Pikapika, saçlarınızı sabunun yarattığı katılık hissi olmadan temizler. İçeriğinde yer alan bitkisel yağ asitleri, köpürtücü ve temizleyici içerikler, panthenol ve kreatin gibi saç teli yapısına özel bitkisel besleyici ve tamir edicilere ek olarak saç derisi ve saç foliküllerini uyaran, temizleyen uçucu yağlar ve bitki kökleri içerir. Boyalı saçlarda, çok kireçli sularda bile başarılı sonuç vermesi amacıyla üretilmiştir.

Pikapika Onarıcı Katı Şampuan da tüm ürünlerimiz gibi vegandır; GDO’suz bitkilerden, nobel ödüllü nemlendiricilerden, Ecosert sertifikalı koruyuculardan oluşur.  İçeriği görmek ve satın almak için: Pika Pika Doğal Vegan Katı Şampuan

Defneli Saç Sabunu

Pek çoğunu kendi imalathanemizde soğuk sıkım ile ürettiğimiz bitkisel yağlar sabunlaştırılarak soğuk yöntem ile elde üretilen doğal vegan defneli saç sabunu saçlarınıza ve cildinize yumuşaklık vererek kurutmadan temizler.

İçeriği görmek ve satın almak için: Defneli Saç Sabunu

Tazeleyici Jel Sabun

Hassas bir arındırma yapan, ferahlatan ve nefes aldıran, temizlerken besleyen, doğal vegan peeling sabunu olan tazeleyici jel sabunumuzu yüz temizliğinde tercih edebilirsiniz.

Tazeleyici jel sabunu, tohum rotasıboyunca çiftçi elinden edindiğimiz memleket tohumlarının posalarını kendi değirmenimizde öğüterek formüle ettik ve defne yaprağı başta olmak üzere en tazeleyici, en ferahlık verici yerli uçucu yağlarla zenginleştirdik. Vegan kozmetik ürünleri arasında öne çıkan bu sabunu, hassas ciltler de rahatlıkla kullanabilir.

Tazeleyici jel sabununu kullandıktan sonra Mahallenizin Kozmetikçisi ‘ne getirebilir ya da Otama gönüllü toplama noktalarından size yakın olan bir tanesine teslim edebilirsiniz.

İçeriği görmek ve satın almak için: Tazeleyici Jel Sabun

Limon Otlu Bıttımlı Saç Sabunu

Pek çoğunu kendi imalathanemizde ürettiğimiz bitkisel yağlar sabunlaştırılarak soğuk yöntem ile elde üretilen limon otlu bıttım saç sabunu, saçlarınıza ve cildinize yumuşaklık vererek kurutmadan temizler. limon otlu bıttım saç sabunu, doğal ve vegan saç sabunudur.

İçeriği görmek ve satın almak için: Limon Otlu Bıttımlı Saç Sabunu

Bebek Sabunu

Fındık kokulu, yumuşacık bir sabun olan Bebek Sabunu, özellikle bebekler ve hassas ciltler için özel olarak üretilmiş bir doğal vegan sabundur.

Soğuk sıkımını laboratuvarımızda yaptığımız organik fındıkların kremasını içeren Bebek Sabunu krem sürer gibi bir hissiyat veren ve macun kıvamında olan bu sabunda tıbbi bitkilerin infüze yağlarına ek olarak pişik iyileştirici etkisi bulunan çinko oksit minerali içermektedir.

İçeriği görmek ve satın almak için: Bebek Sabunu

Çamaşır Bulaşık Sabunu

Doğal vegan Çamaşır Bulaşık Sabunu, dip zeytinyağı kullanılarak elde çamaşır ve bulaşık yıkamak için sıcak yöntem ile yapılmıştır. Elde çamaşır ve bulaşık yıkamak için idealdir, cilt için biraz sert bir sabundur.

İçeriği görmek ve satın almak için: Çamaşır Bulaşık Sabunu

Çevreci Arap Sabunu

Çevreci arap sabunu, atık kızartma yağları kullanılarak sıcak yöntemle üretilmiştir. Çevreci arap sabunu tüm evin temizliğinde ve tüm yüzeylerde, çamaşır yıkamada, yerleri ve camları silmede, elde ve makinede bulaşık yıkamada kullanılabilir.

İçeriği görmek ve satın almak için: Çevreci Arap Sabunu

Defneli El-Yüz-Vücut Sabunu

Kendi imalathanemizde sıktığımız yağlarla soğuk yöntem ile elde ürettiğimiz doğal vegan defneli el yüz vücut sabunu cildinize yumuşaklık vererek kurutmadan temizleyen harika bir sabundur. Tüm bedeninizde rahatça kullanabilirsiniz.

İçeriği görmek ve satın almak için: Defneli El-Yüz-Vücut Sabunu

İntim Sabun

Yine imalathanemizde sıkarak ürettiğimiz yağların ürünü olan doğal vegan intim sabun, dış genital bölgenize yumuşaklık vererek kurutmadan temizleyen bir sabundur. Duşa girdiğinizde dış genital bölgenizi temizlemek için kullanabilirsiniz.

İçeriği görmek ve satın almak için: İntim sabun

Katranlı Saç Sabunu

Katranlı Saç Sabunu, soğuk yöntem ile elde üretilmiştir. Doğal vegan sabun saçlarınıza ve cildinize yumuşaklık vererek kurutmadan temizler. Son derece farklı kokusuyla birçok kullanıcının en sevdiği sabunlar arasındadır.

İçeriği görmek ve satın almak için: Katranlı Saç Sabunu

Tüm doğal sabunların bir arada olduğu sabun kutumuzu satın alıp sabunları deneyebilirsiniz: Bir Kutu Sabun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language