Ter kokusuna doğal çözüm: Doğal krem deodorant

Sentetik kimyasalların sağlık ve çevre üzerindeki zararlı etkilerinin daha fazla gündeme gelmesiyle birlikte doğal ürünler giderek daha popüler hale geldi. Biz de yalnızca insanlar için değil, aynı zamanda gezegen için de güvenli olan kozmetik ürünler üretiyoruz ve bu ürünlerden biri de doğal krem ​​deodorant

Bu blog gönderisinde, hem geleneksel deodorantların zararlarını, hem doğal krem ​​deodorant kullanmanın faydalarını ve neden geleneksel deodorantlara göre çevre dostu bir alternatif olduğunu açıklıyoruz.

Ürünü satın almak ve incelemek için: Otama Kırkpınar Krem Deodorant

Doğal Krem Deodorant: Hem Siz Hem de Doğa için Güvenli Bir Seçim

Doğal krem ​​deodorant, sadece doğal bileşenlerden oluşan vegan bir üründür. Ana bileşenleri aspir yağı, bentonit kili, çay ağacı yağı, lavanta yağı, karbonat ve bitkisel balmumudur. Bu doğal bileşenler, terlemeyi önlemeden ter kokusuyla savaşmak için birlikte çalışarak, alüminyum gibi zararlı kimyasallar içeren geleneksel deodorantlara daha sağlıklı bir alternatif oluşturur.

Doğal krem ​​deodorantın içindeki aspir yağı cilt tarafından kolayca emilerek nemli kalmasına yardımcı olurken, bentonit kili toksinleri mıknatıs gibi çeker. Çay ağacı yağı ve lavanta yağı, kokuya neden olan bakterileri ortadan kaldırmaya yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özellikleriyle bilinir.

doğal krem deodorant

Geleneksel deodorantlar neden zararlı?

Geleneksel deodorantlar ve ter önleyiciler, vücuda zararlı olabilecek alüminyum, paraben, ftalatlar ve triklosan gibi zararlı kimyasallar içerir. Peki deodorantların içinde bulunan bu kimyasallar neden zararlıdır?

Bu kimyasallar arasında zararları klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan alüminyum, terlemeyi önleyici maddelerde teri bloke etmek için kullanılır, ancak meme kanseri ve Alzheimer hastalığı ile bağlantılıdır.

Parabenler ve ftalatlar ise vücudun hormonal dengesine müdahale edebilen endokrin bozuculardır. Bazı deodorantlarda antibakteriyel madde olarak kullanılan triklosan, antibiyotik direnci ile ilişkilendirilmiştir ve bağışıklık sistemini bozabilir.

Ek olarak, bazı insanlar deodorantlardaki bileşenlere karşı cilt tahrişi veya alerjik reaksiyonlar yaşayabilir. Doğal krem ​​deodorant gibi doğal alternatifler, insanlar geleneksel deodorantlarla ilişkili potansiyel risklerin daha fazla farkına vardıkça bu sebeplerle daha popüler hale geliyor.

doğal krem deodorant

Neden doğal krem deodorant kullanmalıyız?

Doğal krem ​​deodorant zehirsiz kozmetik bir üründür. İçeriğinde yalnızca doğal hammaddeler kullanıldığı için piyasada bulunan geleneksel deodorantların aksine insan sağlığına zararlı değildir.

Doğal vegan krem deodorant kullanmanın en önemli faydalarından bir diğeri de çevre dostu olmasıdır. Ürün cam kavanozda plastiksiz kargo ile gönderilmektedir. Boş cam kaplar, gönüllü toplama noktalarında toplanabilir, mağazaya iade edilebilir ve yeniden kullanılabilir. Bu sadece atıkları azaltmakla kalmaz, aynı zamanda sürdürülebilir yaşamı teşvik etmeye de yardımcı olur.

Siz de Otama Kırkpınar Instagram hesabımızdan bu toplama noktalarını öğrenebilir; boşlarınızı teslim edebilirsiniz. Eğer şehrinizde toplama noktası yoksa ve siz gönüllü olup bu dayanışma ağına ve ekolojik döngüye dahil olmak isterseniz yine Instagram’daki ilgili gönderimize buradan ulaşabilirsiniz: #boşlarıtopluyoruz

Doğal vegan krem deodorant nasıl kullanılır?

Doğal vegan krem ​​deodorantın kullanımı oldukça kolaydır. Parmağınıza az miktarda ürün alıp, krem ​​sürer gibi temiz koltuk altlarınıza uygulamanız yeterlidir. Aktif günlerde deodorantı tekrar uygulamanız gerekirse koltuk altlarınızı sabunlu su ile temizleyerek temiz cilde taze bir uygulama yapabilirsiniz.


Sonuç olarak, doğal krem ​​deodorant, geleneksel deodorantlara güvenli, doğal ve çevre dostu bir alternatif arayan kişiler için mükemmel bir üründür. Doğal içerikleri cilde karşı naziktir ve zararlı kimyasallar içermez, bu da onu tüm cilt tipleri için uygun hale getirir. (Yine de bilmediğiniz bir alerjiniz olması ihtimaline karşı ürünü önce el bileğinizin içine uygulayarak bir süre bekleyebilirsiniz.)

Doğal krem ​​deodorant kullanarak konforlu bir şekilde terleyebilir, aynı zamanda daha sağlıklı bir gezegene katkıda bulunabilirsiniz.

Ürünü satın almak ve incelemek için: Otama Kırkpınar Krem Deodorant

Comments (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language