Çikolatalı Fındık Ezmeli Vegan Bar Tarifi

Kahvenizin yanında atıştırmak için devamlı bir şeyler arıyorsanız ya da tatlı isteğinize sağlıklı bir alternatif isterseniz glutensiz vegan bar tarifi ilginizi çekebilir! Bu barları yaptığınızda buzlukta muhafaza edeceğiniz için hemen tüketmeniz de gerekmeyecek. Misafirlerinize içecek yanında ikram ettiğinizde tarif sormak isteyebilirler; tarifin bağlantısını onlara da gönderebilirsiniz.

Çok az malzeme kullanarak hızlıca yapabileceğiniz bu kolay vegan bar tarifini evde hazırda bulundurmak isteyeceksiniz. Çalışırken, spor öncesi, çay yanında, seyahate çıkarken veya yanınıza atıştırmalık olarak almak için şimdi tarifi öğrenelim.

Kolay Vegan Bar İçin Gereken Malzemeler

  • 160 gram bitter çikolata
  • Otama Kırkpınar fındık ezmesi (ya da başka fındık ezmeleri ama bizimki bir harika 🙂 )
  • Tercihen glutensiz vegan bisküvi veya gluten intoleransı olmayanlar için yulaf ezmesi

Ekipman olarak: Silikon cupcake veya geniş buz kalıpları, bitter çikolatayı eritmek için tencere.

Fazla sayıda yapmak için malzeme miktarını artırabilirsiniz.

vegan bar

Otama Kırkpınar fındık ezmesi, Giresun’un içindeki yağ oranı en yüksek olan yerel tohumundan tarım ilaçsız yetiştirilen fındıkların, fonlama ile aldığımız soğuk sıkım makinemizde sıkılarak üretilen doğal fındık ezmesidir. İlaçsız yerel tohumlar kullanılarak üretildiği için besleyiciliği daha yüksek olan doğal fındık ezmesi ürünümüz içeriğinde koruyucu, renklendirici, tatlandırıcı, kıvam verici gibi herhangi bir katkı bulundurmuyor. Bu vegan bar tarifinde kullanacağınız Otama Kırkpınar fındık ezmesi şekersizdir. Hurma, elma vb. doğal tatlandırıcılar da eklenmediği için fındığın lezzetini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Çikolatalı Fındık Ezmeli Vegan Bar Yapımı

vegan bar
  1. Vegan bar yapmaya başlamak için bitter çikolatayı benmari usulü eritin.
  2. Silikon kek kalıplarının tabanına ilk kat olarak, iki tatlı kaşığı bitter çikolata ekleyip buzluğa atın ve 10 dakika bekleyin.
  3. Beklerken eğer glutensiz vegan kurabiye veya yulaf ezmesi kullanacaksanız bu ürünleri rondodan geçirin ve un benzeri bir kıvam elde edin. Otama Kırkpınar Fındık Ezmesini de bu karışımın içine koyarak homojen bir şekilde bir araya getirin. Sadece fındık ezmesi kullanacaksanız bu aşamayı geçin.
  4. Dolaptan çıkardığınız donan çikolataların üzerine bir kat fındık ezmesi veya yaptığınız karışımdan ekleyin. Kaşıkla bastırarak üzerini düzleştirin.
  5. Ardından en üst katman olacak erimiş çikolatayı da ekleyin. Buzdolabına koyup dondurun.
  6. Yemek istediğinizde buzluktan çıkarıp 5 dakika beklettikten sonra tüketmenizi öneririz.

Buzlukta muhafaza edeceğiniz vegan bar istediğiniz zaman buzluktan çıkarıp kolayca atıştırabileceğiniz lezzetli ve sağlıklı bir tatlı olacak. Şimdiden afiyet olsun!

Otama Kırkpınar Doğal Fındık Ezmesi satın almak için: buraya tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language