Boş Kutularınıza Talibiz! Depozitolu Kozmetik

Boş kutu: Otama Kırkpınar olarak, boş kutularınıza talibiz! Plastiksiz Kargo hareketine yıllardır emek vererek, yeniden kullanabilir ürünlerle ekolojik ürünlerimizi birleştirip size gönderiyoruz. Bunu yaparken de mahalleli ve Otama Kırkpınar ürünlerini kullanan dostlarımız ile ortaklaşa hareket ediyoruz. Evinizde biriktirdiğiniz atık yağlar sabun oluyor, boş cam kavanozlarınız ekolojik ürünlerle dolup size geri dönüyor. Ayrıca evinize gelen karton kutular Otama Kırkpınar ürünleri ile plastiksiz bir şekilde kargoya dönüşüp size gönderiliyor.

Markalar genellikle her siparişi kargoya verirken kargo kutularını satın alıp ürünlerini yeni ambalajlara koyarak tüketicilere gönderiyor. Bu şekilde yapılan ambalajlar yoğun bir karbon ayak izi oluştururken ürünlere ulaşan müşteriler kutuları çoğunlukla çöpe atıyor. Ancak boş kutu malzemeleri tekrar üreticilere dönerse hem hammaddeden kazanılmış hem de karbon ayakizi azalmış olur. Büyük markalar için bunu yapmak belki çok pratik ve anlamlı olmayabilir. Ancak Otama Kırkpıar gibi küçük üreticiler için öyle! Çöpleri çöp olmadan önce birkaç kez daha kullansak, sizce de güzel olmaz mı?

Çöpe Atacağınız Kutulara, Kolilere Talibiz!

Evinize, iş yerinize verdiğiniz siparişlerin boş kutu malzemelerini, markalı/markasız kolileri, onların içlerinden çıkan kağıtları bize getirir misiniz?

Biz her yere kargo gönderiyoruz ve içine ürettiğimiz ürünleri koyacağımız kutuları kullanmayı çok seviyoruz. Bu hem küçük gönderilerimizin plastiksiz bir şekilde kargolanmalarını sağlıyor, hem de kutu içlerine kesip kesip koyduğumuz kartonlar camlarımızı koruyup vahşi kargo yolculuğunda Otama Kırkpınar ürünlerine güzel bir yuva oluyorlar.

Eğer Otama Kırkpınar’a uğrayacaksanız boş kutuları yanınızda getirebilir veya bize yakın bir yerde yaşayan tanıdıklarınız varsa bu duyurumuzu onlara da iletebilirsiniz. Çünkü ülkenin dört bir yanına kargo göndersek de talip olduğumuz boş kutu malzemeleri kargo ile bize göndermek hem maddi hem de ekolojik ayakizi açısından pek uygun olmuyor. Bu yüzden önceliğimiz Kırkpınar mahallelisinin boş kutuları! Boş kutularınızı elden almayı tercih ediyoruz.

Ekolojik üretim yaparken yerel üretimi, plastiksiz ambalajlamayı ve mahalleli ile birlikte üretmeyi önemsiyoruz. Şimdiye kadar Kırkpınar’da yerel dükkanlardan ve mahalleliden boşlarını getirenler sayesinde ikinci bir şans ile yeniden kullanılan pek çok malzeme oldu. Daha iyi ve doğa dostu üretim yapabilmemiz için bizimle birlikte olan herkese teşekkürler!

Plastiksiz Kargo İçin Öncü Olun

Eğer sizin yaşadığınız bölgede de küçük üretici varsa onlarla görüşerek kargo için gereken koli ve kutuları mahalleliden sağlamalarına önayak olabilirsiniz. Evinizde boş kutu, koli varsa mahallenizin üreticilerine götürerek destek olabilirsiniz. Böylece hala kullanabilecek durumdaki kutulara ikinci, belki üçüncü, dördüncü bir şans da vermiş oluruz.

İnternet alışverişlerinden eve gelen siparişlerin çıktığı küçük kutular tam ihtiyacımız olan kutulardan. Bu kutuların içlerine büyük çift oluklu kolileri kesip, küçültüp evin duvarlarını yapar gibi şekillendiriyoruz, her odaya da bir tane Otama Kırkpınar ürünü yerleştiriyoruz. Sağlam bir strüktür elde ettikten sonra kapatıp zımbalıyoruz, kargo poşetsiz yolluyoruz. Böylece patpatlara, plastik koruyuculara ihtiyaç duymadan; cam ürünlerimizi bile kırılma, dökülme olmadan sizlere gönderiyoruz.

Depozitolu Kozmetik

Mahallemizden her boyutta cam kavanoz, kullanılmış koli/kutu, atık yağ ve tüm Otama Kırkpınar boşlarını topluyoruz. Tüm ürünlerimiz depozitolu kozmetik ürünlerden oluşuyor. Bu şu demek oluyor: Ürünlerinizi kullandıktan sonra ambalajlarını bize gönüllü toplama noktalarından iletebiliyorsunuz. Böylece ambalajları tekrar tekrar kullanarak gereksiz atık oluşumunun önüne geçiyoruz. Gönüllü toplama noktalarımızı görmek için buraya tıklayın: #boşlarıtopluyoruz

Başka şehirlerden boş göndermek isteyenler #depozitolukozmetik başlığındaki instagram gönderilerimizden gönüllü toplama noktalarını öğrenebilir, yalnızca Otama boşlarını kendilerine teslim edebilirler. Eğer şehrinizde toplama noktası yoksa ve siz gönüllü olup, bu dayanışma ağına ve ekolojik döngüye dahil olmak isterseniz buraya tıklayarak gönderinin altına boşları toplamak için hangi şehirden gönüllü olmak istediğinizi yazabilirsiniz.

Otama Kırkpınar’ın atıksız bakım ürünlerini incelemek için tıklayabilirsiniz: Otama Kırkpınar Dükkan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat
Kapat
Giriş Yap
Kapat
Sepet (0)

Sepetinizde ürün bulunmuyor. Sepetinizde ürün bulunmuyor.Language